Kupuj rozsądnie wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich potrzeb zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców zdarza się rozmaity, a w przypadku wielkich sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się zwieść – eko skóra posiada swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna posiadać specyficzny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia poprzez net zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy produkt posiada jedynie jej znikome ilości.
Produkt wykonany z eko skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Comments are closed.