Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany też przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej występujących zaburzeń seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż dwie minuty licząc od rozpoczęcia kopulacji albo po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, gdy zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli mężczyzna podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Głównie dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem mają faceci narażeni na częste zdarzenia stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z niewłaściwych nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. I wczesny wytrysk może być powodowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna natania levitra

Comments are closed.