Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Zdobądź wiedzę na temat tego, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, gdyż sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w łonie matki

Sposób połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk czy jako viagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj levitra tanio

Comments are closed.